Tentimvrasje ndaj Kadri Veselit, ja emrat e personave që deshën ta vrasin (Video)

Ish-shefi i Shërbimit Intelegjent të Kosovës (SHIK), Kadri Veseli, aktualisht lider i PDK-së dhe kryetar i Kuvendit të Kosovës, kishte qenë cak i një plani për tu vrarë, shkruan Gazeta NewBorn. Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Halit, ka rrëfyer ngjarjen se si ishte planifikuar një atentat ndaj shefit të tij. Haliti ka treguar edhe me emra personat që kishin dashur ta vrasin Kadri Veselin, përcjellë Gazeta NewBorn.
Shiko videon me poshte ku rrëfen Xhavit Haliti: – Kliko në rek lamë dhe prit 3 sekonda deri në hapje