Nuk do e besoni çfarë do ndodhë në Shqipëri këto ditë, kujdes gjatë drekës

Pjesa më e madhe e Europës, duke përfshirë këtu edhe Europën Juglindore dhe Shqipërinë, do të përjetojnë temperatura të larta deri në fund të muajit Prill 2018, sipas Meteoalb. Parashikimi i motit për ditën e mërkurë është: Moti mbetet me kthjellime vranësira kalimtare; më të shpeshta në Veri dhe pjesërisht në Qendër. Por,

Horoskopi nesër, zbulo surprizat e yjeve për shenjën tënde

Dashi Dite mjaft e animuar kjo e sotmja për te dashuruarit. Emocionet qe do përjetoni do jene vërtet te mëdha dhe te papërshkrueshme kështu qe shfrytëzojeni sa te mundni ditën. Beqaret nga ana tjetër do jene me te hapur ndaj takimeve dhe me shume gjase do takojnë një person te përshtatshëm.

Where To Find Denver’s Best Street Art

Have you noticed the increase in street art in downtown Denver? It seems every bar and restaurant in the city is opening up their walls to talented artists to make their buildings into works of art. I will add to this post as I come across new murals. Do you have

JA VLEN TA SHIKONI: Elefanti që fiton luften me 14 luanë (VIDEO)

Një elefant një-vjeçar i ka shpëtuar për mrekulli sulmit të 14 luanëve në Zambia të Afrikës. Elefanti ishte ndarë nga tufa e tij dhe kjo ua mundësoi 14 luanëve të uritur që ta sulmojnë. Në videon e publikuar në internet shihen dy luanë mbi shpinën e tij, por elefanti i vogël

Martohet me plakun 68-vjeçar, pas 3muajve i ndodhë e papritura…

Një vajzë e re vendosi të martohej me një burrë 68-vjeçar, pasi kishte kaluar një jetë të vështirë e plot me vuajte.Pas tre muaj martesë ajo mësoi të vërtetën shokuese të jetës së saj.Protagoniste e kësaj historie është një 24- vjeçare me origjinë nga Jacksonville, e cila kishte lënë pas

Policia e Kosovës mbrëmë nuk vuri gjumë në sy, kishte një aksion të madh

Policia e Kosovës mbrëmë ka pasur shumë punë. Pak para mesnate, Policia e Kosovës ka zhvilluar një operacion në magjistralen Prishtinë – Ferizaj Policia e Kosovës ka bastisur një klub striptizi, ku dyshohet se në këtë vend është kryer veprimtari kriminale e llojit të prostitucionit dhe krim të organizuar. Mirëpo, gjatë 24