Ja c”me beri gruja ne Zürich me zezakun….??

Quhem Destan nga Podujeva 31 vjeqar imartuar gati dy vite me nji shqiptare ne ch . Nji nat ne tel me mur nji shok dhe me pyeti se aekam gruan ne shpi. Ju pergjija i thash jo ka shku per nji ditlindje te nji shoqe – shqiptare. Ai ma ktheu

Mbi 50 centimetra borë në këtë pjesë të Kosovës (Foto)

Mbi 50 centimetra borë në këtë pjesë të Kosovës , shkruan portali Indeksonline. Reshje të mëdha të borës kanë rënë në Komunën e Dragashit në Kosovë. Kjo bardhësi i ka dhënë pamje të bukura këtij vendi. Sipas një lexuesi të Indeksonline mësojmë se bora që ka rënë në Dragash qëndron