Si t’i dalloni “njerëzit e këqinj” menjëherë, 5 karakteristikat e tyre

Jo të gjithë njerëzit janë të mirë dhe ju duan të mirën. Ndaj bëni kujdes me kë shoqëroheni. Ja disa këshilla dhe karakteristikat se si t’i ‘zbuloni’. Këshilla Në jetën e përditshme shpesh nuk mund ta imagjinojmë se kush na gënjen, apo lëndon. Ata që shpërndajnë gënjeshtra dhe shpifje mund të ndikojnë

Lezhë, gruaja “lind” 2 vajza brenda 3 ditëve

Nuk janë të pakta rastet e shtimit apo pakësimit të pjesëtarëve të familjes në certifikatat familjare. “Fiks Fare” ka sjellë mbrëmjen e kësaj të premteje një rast të tillë në Rrilë të Lezhës, në familjen e shtetasit Gjon Marku. Në certifikatën familjare të zotit Marku janë regjistruar dy vajza që kanë

Xhamia me emër të krishterë merr vëmendjen e turistëve

Xhamia historike e Gjin Aleksit në Rusan të Delvinës kthehet në destinacion turistik përvizitorët e huaj. E ndërtuar në rrënojat e një kishe, në oborrin e xhamisë janë të përfshira tre objekte fetare, një teqe, një kishë dhe xhamia. Xhamia e Gjin Aleksit është ndërtuar në kohën e Sulltan Sulejmanit. Këto objekte religjioze

Te henen kjo do te ndodh…..

-Te Henen- Episodi fillon me Madumatin e cila habitet kur shikon Khushin te lagur,Khushi futet brenda.Khushi shkon ne dhomen e saj dhe ndryshon rrobat.Khushi ulet dhe aty vjen nje punonjes i Arnav dhe i jep asaj dy dhurata, nje per hall per Khushin. Arnav i thote Khushit nese pyet do ja

Pse u largua Dafina Zeqiri nga Kosova?

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri sapo ka lansuar këngën e saj më të re ‘Told Ya’. Ka më shumë se një vit që këngëtarja kosovare, është larguar nga Kosova duke shkuar në New York, ku po punon për këngët e saj të reja shkruan arbresh.info Në intervistën e fundit në Milk.xyz, e

Flet edhe Thaçi për rrahjen e deputetëve, ja çka thotë

Ish- drejtori për Arsim në Komunën e Prishtinës, Jusuf Thaçi ka reaguar pas rrahjes së deputetit të VV-së, Frashër Krasniqi me atë të Nismës, Milaim Zeka.Ai në një shënim në Faceook ka thënë se që ky rast të mbetet i izoluar, Nisma dhe VV duhet të kërkojnë nga deputetët e