Nje grup shqiptaresh perleshen me nje grup tjeter n burgun e …

Perleshja ka ndodhur ne nje nga burgjet e italis. Një grup shqiptarësh dhe nigerianësh janë përleshur në ambientet e burgut të Solliçiano, Firenze. Zënka ka qenë masive dhe në të kanë marrë pjesë të paktën 15 të dënuar, Siç shkruajnë mediat vendase, ata që e kanë pësuar më keq kanë qenë nigerianët, sepse

Ja gjerat qe nuk guxoni ti beni n mengjes…

veset tona që ne kemi mezi largohen prej nesh, veçanërisht kur ato nuk janë dhe aq të mira. E ç’mund të themi për rutinën e mëngjesit, kur të gjithë jemi mësuar t’i bëjmë punët në një mënyrë të caktuar? a e keni edhe ju zakon  të pini një filxhan me kafe

nje njeri n fshat duke mledhur vezest diqka nuk i shkon mir…

nje njeri n fshat duke mbledhur vezest diqka nuk shkoi mir dhe gjeti një vezë që ishte pothuajse aq e madhe sa dora e tij, dhe ndodhi në fermën e tij në Queensland, Australi. Megjithatë, befasia nuk mbaroi ende. Ajo që ishte edhe më e çuditshme ishte se ai gjeti

ja personaliteti i juaj qe percaktohet permes hundes tuaj?

format e hundës, është e mundur të zbulosh karakteristika të personalitetit. Hundë e vogël jan persona  shumë alegro dhe shoqëror. I ëmbël dhe emotiv. Janë persona të predispozuar për polemika dhe për t’u mbyllur në vetvete, në mënyrë që të ruajnë jetën private. Hundë e gjatë jan persona  që e di mirë se çfarë

ja sa milon shpenzojn shiptaret ne mobile..

Tarifat ja sa jan rriturme 3 për qind vitin e kaluar, teksa konsumatorët janë detyruar të paguajnë më shtrenjtë për të komunikuar në telefon. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare raportoi se e ardhura mesatare për minutë u rrit nga 3.53 lekë që ishte në vitin 2016 në 2.6 lekë

Armiku me i madh i Sali berishes neser do te jet ne tiran ja dosjet…

ish truproja i Sali Berishës, do të ekstradohet nesër nga Turqia. mëson se oficerët e policisë shqiptare ndodhen tashmë në Turqi për të marrë Haxhinë, i cili akuzohet për vrasjen e Azem Hajdarit. Disa ditë më parë Izet Haxhia u vetëdorëzua në policinë turke, me qëllim që të niste procedura e ekstradimit

ja cfar parasheh shenja e juaj e horoskopit dhe talentin tuaj…

sicila shenj ka specifikat e veta në formimin e brendshëm dhe në shprehje. Pikat e forta dhe të dobëta e kanë kulmin në krijimin e personaliteteve situatave mrekullisht të ndryshme. Më poshtë janë aftësitë sekrete të secilës prej shenjave të Horoskopit. binjaket vetbesimi i rrjedh edhe tek njerëzit përreth. Ata i frymëzojnë

ja kush jan kanditatet e bashkive ne shqiperi…

zgjedhjet ne vend jan gati një vit larg, por mes socialistëve por kan nisur  të qarkullojnë emrat e parë të atyre që mund të jenë kandidatë të mundshëm për kryetarë bashkie. Zv/kryeministrja Senida Mesi flitet prej kohësh si një kandidate potenciale në Shkodër, por ajo vetë mohon kur pyetet për këtë.

ja si ta dalloni ni shalqin qe eshte i pjekur dhe i embel..

po vjen sezoni  i frutit  më karakteristikave të verës, shalqirin. Edhe pse shumë prej jush nuk e kanë blerë akoma për këtë sezon, besoj se e keni vënë re që ai gjendet pothuaj në të gjitha stendat e tregjeve dhe marketeve. por ne gjithmon kemi dilemen a ashte i pjekur i

Top